Gaziantep Yükleme Rampası Firması olarak sizlere en uygun fiyatlı ve kaliteli yükleme rampası seçeneklerimiz sunmaktan gurur duyuyoruz. Gelin yazımızda sizlere yükleme rampaları hakkında detaylı bilgileri verelim. Yazımız sayesinde yükleme rampalarından hangisinin siz ve işletmeniz için doğrusu olduğuna karar verebileceksiniz.

Yükleme Rampası Nedir?

Yükleme rampası zemin ile yükleme yapılacak alan arasındaki yüksekliğin arasında kalan farkı kapatmak ve yükleme işini kolaylaştırmak için kullanılan, genellikle depo ve endüstriyel tesislerde kullanılan sistemledir. Hızlı ve güvenli olmaları sebebiyle çoğu yükleme yapan firma bu sistemleri tercih etmektedir. Farklı araçlar ile yükleme boşaltma yapan firmaların malları rahatça ve güvenli bir şekilde hareket ettirebilmeleri için yoğun olarak bu tarz sistemler kullanılır. Bina ile aracın arasında kalan mesafe ve yükseklik farkını kapatarak sizin rahat bir taşıma işlemi yapmanıza olanak sağlar.

Yükleme rampaları yukarı aşağı yönlü ve sağ sol ivmeli çalışabilirler. İstenilen hareketi yapması için gerekli kontrol mekanizmasına sahiptir bu araçlar ve böylece yükleme işlemleriniz rahatlıkla yapılabilir.

Yükleme Rampaları Nasıl Çalışır?

Yükleme rampaları ana platform ve lip olmak üzere iki bölüme sahiptir. Ana platform deponun yüksekliğini aracın yüksekliğine göre ayarlamakta ve kendini yeniden boyutlandırabilmekten sorumludur. Lip kısmı ise rampanın yönlendirilmesinde kullanılır ve 4 yönlü hareket ederek en uygun konuma getirilebilir. Bu sayede taşıma işleminiz rahatlıkla yapılabilir. Dolayısı ile bir yükleme rampası satın almadan önce ihtiyaçlarınızı belirlemeli ve size en uygun rampayı almalısınız.

Yükleme Rampaları Çeşitleri Nelerdir?

Kullanım alanı ve kullanım yerinin yanı sıra kaldırabileceği maksimum ağırlığa göre 5 farklı rampa çeşidi bulunmaktadır. İsterseniz bu rampa çeşitlerini sıralayalım.

  • Teleskobik Lipli Hidrolik Yükleme Rampaları
  • Menteşe Lipli Hidrolik Yükleme Rampaları
  • Çelik Karsaklı Lipli Hidrolik Yükleme Rampaları
  • Mekanik Yükleme Rampaları
  • Seyyar Yükleme Rampaları

Menteşeli rampalar genellikle tırlarda tercih edilir ve dairesel hareket imkanı ile kolay yükleme boşaltma işlemi yapılabilir. Seyyar rampalar sayesinde yükleme işi istenilen herhangi bir alanda yapılabilir. Teleskobik Lipli Hidrolik Yükleme Rampaları ile genelde konteyner yüklemeleri yapılır.

Gaziantep Yükleme Rampası Fiyatları

Yükleme rampaları kullanılacak alan, yükleme yapılacak ortalama ağırlık ve sirkülasyonun sıklığına göre farklı türlerden rampaların tercihini gerektirebilir. Dolayısı ile size en uygun rampanın hangisi olduğunu belirlemek ve yine işinize en uygun rampayı almak sizin elinizde. Rampa çeşitleri ve farklı alternatifler için firmamızın iletişim bilgilerini kullanarak hemen bize ulaşabilirsiniz.