Gaziantep yangın merdiveni kullanımı yangın yönetmeliklerine bağlı olarak işletmelerde kullanımı zorunlu bir araçtır. Bu yazımız ile sizlere Yangın merdiveni ve kullanımı hakkında detaylı bilgiler vereceğiz.

Yangın Merdiveni Nedir?

Yangın merdiveni, çıkmış olan yangınlardan insanları koruyan, onların sağlıklı bir şekilde tahliye edilmesini sağlayan yangından korunma tedbirlerindendir. Her yapıda kullanımının zorunlu olması da ayrı bir konudur.

İki ve üstü katlı yapılarda bulunması zorunlu olan yangın merdivenleri, her katta bulunan insanların bir yangın durumunda dışarı tahliye edilebilmeleri için kullanılan ya da uzun süre korunmalarını sağlayan yapılardır. Dolayısı ile bu merdivenlerin bazı standartları taşıması ve bu standartlara göre üretilmeleri gerekmektedir. Aksi durumda yangın merdiveni işlevini tam olarak yerine getiremez.

Gaziantep Yangın merdiveni Üreten Firmalar

Yangın merdiveni üretimi yapan firmalar bu merdivenlerin sahip olması gereken standartlardan sorumludur. Yönetmeliklerde yer alan kurallara uygun yapılan merdivenler, insan sağlığının ve canının korunması için üretilmektedir. Bu standartların başında yangından koruma süresi gelmektedir. Minimum 60 dakika yangına dayanıklı olması gereken merdivenler uygulama alanına ve yerine göre 90 ile 120 dakika arasında dayanım göstermelidir ve bu duruma özel malzemelerden üretilmelidir.

Yangın merdiveni üretimi, özel ölçüler ile üretilmeli ve uygulanmalıdır. Yangın merdiveni üretimi yapan firmaların bu konuya hakim, işlerinde profesyonel ve kaliteli malzeme kullanan firmalar olması gerekmektedir. Oldukça önemli alanlarda kullanılan bu merdivenlerin üretiminde çalışan işçilerin bilgisi ve kullanılan malzemenin kalitesi, insan yaşamına direk olarak etki etmektedir. Yangın durumunda insanları koruyacak bu merdivenler en uygun şekilde tasarlanmalı ve uygulanmalıdır.

Merdivenin üretiminden önce uygulamanın yapılacağı bina için keşif yapılmalı, gerekli ölçüler alınmalı ve binanın mevcut durumu Gaziantep yangın merdiveni üreten firma tarafından değerlendirilmelidir. Bu tarz keşifler ileride yaşayacağınız her olumsuz durum için size avantaj sağlayacaktır.

Gaziantep Yangın Merdiveni Fiyatları

Firmamız tecrübesi ve kaliteli malzeme kullanımı ile sizler için en uygun fiyatlarla kusursuz yangın merdivenini sizin için üretecektir. Bu sayede uzun yıllar yangın riskine karşı alabileceğiniz en iyi önlemi almış olacaksınız. Ayrıca yangın yönetmeliklerine göre binanızı düzenlemiş olmanız da sizi hukuki açıdan büyük bir sorundan kurtaracaktır.

Gaziantep yangın merdivenleri fiyatları uygulanacak olan binanın durumu, merdivenin ebatları ve malzeme çeşidine göre farklılık göstereceği için sabit fiyat söylemek mümkün değildir.

Firmamız ile iletişime geçerek en uygun fiyatlarla ve en kaliteli malzemeler ile üretilmiş yangın merdivenleri için gerekli çalışmaları öğrenebilir, randevu ve keşif için gerekli bilgileri alabilirsiniz.