İş yerlerinde sıklıkla alandan kazanmak ve ek alanlar yaratmak için talep edilen Gaziantep asma kat hizmetimizden bahsetmek istiyoruz. Asma kat yapımı sayesinde ev ve iş yerlerindeki alan ihtiyaçlarınızı karşılamanız mümkün.

Bazı ev ve iş yerlerindeki mevcut alanlar sizlerin ihtiyaçlarını karşılayamamaktadır. Bu durumda problemlerinizi gidermek adına ve sizleri taşınma gibi ek maliyetlerden kurtarmak için Asma kat hizmetimiz bulunmaktadır. Gaziantep asma kat yani bir diğer adıyla ara kat hizmeti firmamıza ulaşan kişilerin sıklıkla talep ettiği hizmetlerdendir.

Asma Kat Nedir?

Yapı yüksekliğinin 5,5 metre ve üstü olduğu alanlarda inşa edilen ve ana yapıya merdiven ile bağlanan yarım katlara asma kat adı verilir. Ara katların mekan yüksekliğinin en az 2,4 metre olması gerekmektedir.

Asma Kat Çeşitleri Nelerdir?

Asma katların uygulandıkları malzeme metalden, betondan ya da ahşaptan olabilir. Bu temel malzemenin çeşidi, yapılacak asma katın bulunduğu ortamın farklılığına ve asma katın işlevine göre değişkenlik gösterebilir. Uygulaması yapılacak asma katın, mevcut bina mimarisini bozmayacak şekilde, hakim döşemelere yakın bir malzeme temin edilmeli ve kullanılmalıdır.

Piyasada pek çok asma kat ve çeşidi bulunmaktadır. Gelin bu asma kat çeşitlerine bakalım.

  • Kolondan desteklenmiş asma kat
  • Tavandan desteklenmiş asma kat
  • Kirişten destekli asma kat

Asma Kat Nasıl Kullanılır? Asma Kat Kullanırken Nelere Dikkat Edilir?

Asma katlar, mevcut bi yapıda ek yer açmak için o yapının içinde üst bölüme yapılan altı boş alanlardır. Çeşitli amaçlarla kullanılabilir. Asma katların etrafı kapatılmaz ve çevresi açık bırakılır. Asma katların amacı ekstra yer kazanmak ve işlevselliği artırmaktır. Dolayısı ile asma kat yaptırmanız için öncelikle ekstra alana ihtiyacınız olduğuna emin olmalısınız. Bunun dışında mimari yapınızın asma kat yapımına da uygun olması gerekmektedir

Asma Kat Yapılırken Nelere Dikkat Edilir?

Asma katlar inşa edilirken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Gaziantep asma kat firması olarak sizleri bu konuda bilgilendirmek istiyoruz.

Öncelikle asma katın yapımı için gerekli hesaplamaların yapılmış olması ve planların uzman kişilerce yapılması gereklidir. Bunun yanı sıra asma katın kullanım amacı da bu hesaplamalar için önemli olduğu için baştan bu hususun belirtilmesi gerekir. Dolayısı ile asma kat yapılmadan önce bu hassas hesaplar yapılmalı, taşınacak yük hesaplanmalı,  binanın durumu da göz önüne alınarak gereken işlemler yapılmalıdır.

Bu durumlar göz önüne alınarak asma katın yapımında kullanılacak olan malzeme, çelik miktarı ve diğer tüm hesaplamalar yapılır.

Gaziantep asma kat firmamız ile iletişime geçerek en uygun fiyatları ve kaliteli hizmeti temin edebilirsiniz. Detaylı bilgi için iletişim sayfamıza bakabilirsiniz.